Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

İç Lojistik Sistem Danışmanlığı

Noktasına doğru.

Zorluklarınız için hedef odaklı çözümler

STILL, depo teknolojisi, iç lojistik sistemleri ve forklift üretimi alanında neredeyse 100 yıllık deneyime sahiptir. İç lojistik sistemleri alanında uzman, özgün düşünen, öncüleriz. Hedef odaklı danışmanlık hizmetlerinden planladığımız uygulamaları gerçekleştirene kadar, Müşterilerimiz için iç lojistiğin geleceğini sürekli olarak şekillendiriyoruz.
Özellikle de bu yanımız, yalnızca uygulayabileceğimizden emin olduğumuz ve gelecekte de çalışmaya devam edecek çözümler önerdiğimiz anlamına geliyor. Bunu sağlamak için müşterilerimizi yerinde depo ve üretim alanlarında ziyaret ediyor, oradaki çalışanlarla doğrudan konuşuyor ve ilgili tüm süreçleri yakından inceliyoruz.
bireysel zorluklarınızı kapsamlı bir şekilde anlıyoruz ve sonuç olarak olağanüstü maliyet etkinliği elde etmeniz için size özel bir çözüm geliştiriyoruz. Tüm gücümüzle çalışıyoruz, dürüstlük ve şeffaflığa büyük önem veriyoruz ve danışmanlarımızın tam olarak ne yaptığını size açık ve doğrudan iletiyoruz. Böylece, sizi en üst düzeyde tatmin edecek, güvenilir bir işbirliği için sağlam bir temel oluşturuyoruz.


Başarı için Faktörler

Kısaca en önemli gerçekler

Bir üretim departmanı malzeme akışındaki başarı kadar başarılı olabilir. İç malzeme tedariği için bir çeki sistemi kullanmak fark yaratır ve yalın üretimin temelini oluşturur. Malzemeler, yüksek frekans, güvenilirlik ve minimum trafik hacmi ile gerektiği gibi teslim edilir ve bertaraf edilir. Bir çeki sistemini şirketinizin değer yaratma zincirine başarılı bir şekilde entegre etmek için lojistik ve üretim süreçleri bir bütün olarak görülmelidir. Deneyimli iç lojistik sistemi danışmanlarımızın uzmanlığı burada takdire layıktır. Malzeme akışı ve lojistik koşulların ayrıntılı bir analizinden başlayarak, bireysel malzeme akışı konseptinizi geliştirir ve çeki treni sisteminizin unsurlarını tanımlarız - çeki araçlarından rotalarına, zaman çizelgelerine ve kontrole kadar. Son olarak, ideal çeki sistemi sürecini sizinle birlikte tasarlıyoruz ve ayrıca size gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz olası otomasyon seçeneklerini gösteriyoruz.

Bizim sözümüz

Açıklık: Sade bir dil konuşuyor ve şeffaf davranıyoruz

Doğruluk:
Her gün, kişiye özel ve geleceğe yönelik çözümler geliştiriyoruz

Sürücü:
Akıllı kelimeleri akıllı çözümlere dönüştürüyoruz

Deneyim:
İç lojistiği en iyi hale getiriyoruz – ve bunu 100'den fazla yıldır yapıyoruz

Güvenilirlik:
Sözümüze ve müşterilerimize bağlıyız

Bilgi isteği

 • Mevcut malzeme akışının ve lojistik koşulların ayrıntılı analizi
 • Çeki treni sisteminin üç başlığa dayalı olarak planlanması:
  – Çeki treni kontrolü: rota tanımı, zaman çizelgesi, sarf malzemeleri, boş konteyner ve troley elleçleme
  – Çeki treni altyapısı: ekipman, çekici tren çalışma alanı/süpermarket, güzergahlar
  – Çeki treni süreci: alma, çalışma alanında tedarik, nakliye, üretimde tedarik, boş konteynerlerin çıkarılması ve üretimden üretilen ürünlerin toplanması
 • Uyarlanmış bir çekici konseptinin geliştirilmesi

İletişim

01804 78 455 33

Taleplerinizi iletin: İç Lojistik Danışmanlığı

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

Hitap*

İç Lojistik Sistem Önerisi Danışmanlığı

Veri edinme

Üstün analizler genellikle yüksek kaliteli veri kaynaklarına dayanır.

Bir projenin başarısı büyük ölçüde mevcut planlama verilerinin kalitesine bağlıdır. Bu nedenle veri edinimi belirleyici bir öneme sahiptir. Verilerin eksiksiz ve tutarlı olduğundan emin olmak için tüm verileri baştan sona kadar kontrol eder ve sonraki analizlerde kullanmak üzere hazırlarız.

Analiz

Hazırlanan verileri kullanarak lojistik bulgular elde etmek için gruplama, sıralama, sıkıştırma ve filtreleme gibi teknikler kullanırız; bu veriler daha sonraki aşamalarda planlamanın temeli olarak hizmet eder.

Grafik yöntemleri kullanarak malzeme ve bilgi akışları gibi karmaşık süreçleri görselleştirebiliyoruz. Bu, iyileştirme potansiyelinin ortaya çıkarılmasına ve daha fazla planlamayla ilgili lojistik zorlukların tanımlanmasına yardımcı olur. Danışmanlık hizmetlerimiz, stok kalemlerinin kümelenmesi için filo analizi, iş süreci modelleme ve ekonomik analiz süreçlerini içerir.

Optimizasyon

Operasyonel alanlardaki sürekli değişiklik, mevcut sistemlerin ve süreçlerin düzenlenmesi gerektiği anlamına gelebilir.

Bu nedenle amacımız, mevcut lojistik işlemeyi doğal koşullara en uygun şekilde ayarlamak , mevcut ve gelecekteki gereksinimlerin karşılanabilmesi için bunları iyileştirmektir. Malzeme akış planlamasına yönelik yazılım çözümleri ve metodik bilgi birikimimiz ile malzeme akışlarınızın en iyi hale getirilmesinde size sistematik olarak destek olabiliriz. Danışmanlık hizmetlerimiz, diğer şeylerin yanı sıra filo, süreç ve depo optimizasyonunu içerir.

Kavramsallaştırma

Amacımız nakliye, depo ve yük elleçleme maliyetlerinizi en aza indirmektir.

Lojistik sistemler ve malzeme akışlarında gerekli verimlilik artışını sağlamak, farklı uygulamalar ve çözümler geliştirmek için sizinle yakın çalışıyoruz. Daha sonra tüm çalışmaları maliyet etkinlikleri açısından kontrol ediyor, ilgili avantaj ve dezavantajları inceliyor ve sizin için en iyi olan konseptle çalışmamızı sonuçlandırıyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz aynı zamanda uygun bir raf sisteminin seçilmesi, depo yerleşimlerinin geliştirilmesi ve endüstriyel araçlar için tüm gereksinimlerin belirlenmesi konularında destek içermektedir.

Danışmanlarımız kişilikleri oturmuş, akıllı bireylerdir; tam da bu yüzden her gün özgün ve bireysel çözümler sunarlar. Ne kadar yıldırıcı olursa olsun her türlü iç lojistik sistemi zorluğunun üstesinden gelecekler ve yalnızca uygulanabilir ve geleceğe yönelik konseptler üretecekler.

STILL geçmişleri ve iç lojistik sistem iyileştirmeleri alanında uzun vadeli, işlerinde onlara büyük fayda sağlayacak geçmiş deneyimleri ve standart çözümlere takılı kalmıyorlar. Şeffaflığa ve güvene büyük önem veriyor, projelerimizi enerjiyle ileriye taşıyoruz. Kısacası, danışmanlarımız "tek kelimeyle akıllıdırlar".

 • İç Lojistik Sistemleri Danışmanlık Bilgi Formu PDF, 1 MB İndir

Filo Optimizasyonu

Filonuzdan en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? Çözüm kolay! İç lojistik sitemleri uzmanlarımız, mümkün olan en iyi araç eşleştirmesi ve filo kullanımı konusunda size bağımsız, şeffaf tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır. Forkliftleriniz ister STILL marka ister başka bir marka olsun, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler bulmanıza yardımcı olacağız.

Öncelikle kapsamlı bir kullanım ve elverişlilik analizi hazırlıyor, çalışma süreçlerinizi ve mekansal koşullarınızı yerinde inceliyoruz. Daha sonra, tüm taşıma yüklerini, süreçlerini ve sistemlerini göz önüne alan ve ayrıca ekipmanın standardizasyonunu, düzene alınmasını ve forklift portföyünün genişletilmesini de içerebilen, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir filo konsepti hazırlarız. Bu, araçlarınız arasındaki sinerjiyi kullanmamızı ve en iyi kapasite kullanımını ve yüklerin verimli bir şekilde taşınmasını sağlamamızı sağlar.

 • Tüm endüstriyel araç filosunun kullanım analizi

 • Filo verimliliğini artırmak için eylem önerilerinin geliştirilmesi

 • Otomasyon çözümlerinin kontrolü ve değerlendirilmesi

 • Çeki trenlerin kullanımı için potansiyel analizlerin gerçekleştirilmesi

Depo Planlama

Büyük planlar yapanlar da bunları gerçekleştirebilmelidir ve STILL'in iç lojistik danışmanlarının yaptığı da tam olarak budur. Depo planlamamız, ilgili gereksinimlerin kesin bir analiziyle başlar. Burada depo koşulları, malzeme kalemi, iş yapısı ve toplama gibi süreçler dikkate alınır. Ardından, raf sistemleri, endüstriyel araçlar ve otomasyon olanakları ile yazılım gereksinimleri de dahil olmak üzere verimli bir lojistik sistemin haritasını çıkaran sizin için bütünsel bir konsept geliştiriyoruz.

Sonuç, malzeme ve bilgi akışınız için verimli süreçlerle depolama, elleçleme, toplama ve lojistik için optimal bir sistemdir. Kullanılan danışmanlık hizmetinden bağımsız olarak STILL, gerekirse proje uygulamasının sorumluluğunu da üstlenecektir.

 • Depo analizi (ABC/XYZ, ciro/envanter analizi)

 • Depo boyutlandırması (kapasite, envanter devir/performans)

 • Taşıma/malzeme akışı konseptinin taslağının çizilmesi

 • Süreç ve yerleşim tasarımı (kaba/detaylı yerleşim; 2D/3D)

Otomasyon potansiyelinin analizi

Beş yıl sonra iç süreçlerinizin nasıl görünmesini istersiniz? Otomasyon çözümleri, dijitalleşmenin artan zorluklarına ve küresel maliyet ve rekabet baskısına etkili bir yanıt olabilir. Tüm otomasyon seviyelerinin her şirkete ve tüm teknolojilerin her kullanım gereksinimine uymayacağını bilmek önemlidir. Tasarım çok önemlidir. Bu nedenle, otomasyon uzmanlarımız önce otomasyon potansiyelinizin kapsamlı değerlendirmesini yapar ve size uzun vadede en iyi başarıyı getirecek en kullanışlı otomasyon varyantını geliştirir. Bunu yaparken, süreçteki mevcut engelleri ve potansiyel zayıf noktaları açıkça ele alıyor ve eylem için somut öneriler sunuyoruz. Bu sağlam temel atıldıktan sonra, bireysel otomasyon konseptiniz ve işlevsel ihtiyaç tanımlarınız, operasyonel uygulamalar için temel olarak oluşturulur. Uzun yıllardır elde edilen zengin deneyim ile, iş olay durumlarınızın taslağının hazırlanmasında size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

 • Mevcut süreç ve taşıma verilerine dayalı olarak otomasyon potansiyelinizin analizi
 • Teknik ve ekonomik fizibiliteleri açısından farklı otomasyon çeşitlerinin test edilmesi
 • Mevcut süreçlerle ilgili her türlü zorluğun tanımlanması, spesifik çözümlerin önerilmesi ve potansiyel iyileştirmelerin belirlenmesi
 • Kişiye özel bir otomasyon konseptinin geliştirilmesi
 • İşlevsel uygulamalarda bir temel olarak fonksiyonel ihtiyaç tanımlarının ayrıntılı bir şekilde belirlenmesi
 • İş akış gerekliliklerinizi düzenlerken uzman desteği

Süreç Optimizasyonu

Her iyileştirme çalışması, yalnızca kendisinden önce tamamlanmış olan süreç analizi kadar iyidir. Bu nedenle, bireysel süreç adımlarının kesin analizine güveniyoruz. Burada mümkün olan en yüksek doğruluğu garanti etmek için, tesisinizdeki ilk durumu değerlendirerek başlıyoruz. İyileştirme potansiyelini belirliyoruz, pratik bir uygulama değerlendirmesi yapıyoruz ve bunu sizin için uygun önlemleri almak için kullanıyoruz. Gerçek durum analizimizdeki lojistik süreçleri, standartlaştırılmış modelleme dillerinden yararlanarak açık ve anlaşılması kolay bir şekilde belgeliyoruz.

Buradaki genel kural şudur: Mümkün olduğu kadar basit, gerektiği kadar ayrıntılı. Bunu bir başlangıç ​​noktası olarak kullanarak, analiz edilen süreçleri ve lojistik prosedürleri en iyi hale getirmek için eylem önerileri oluşturmak üzere sizinle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Böylece iç lojistiğinizin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan başarılı önlemleri uygulayabiliriz. Süreç iyileştirmelerini tamamlamak için, fiili durum analizinin sonuçları ve değerlendirilen ölçümler, lojistik süreçlerinizin hemen en iyi hale getirebilmesi için bir hedef konsepte aktarılır.

 • Lojistik süreçlerin fiili durum kaydı

 • Süreç modelleme ve dokümantasyon

 • Zayıf durum analizi bilgi ve malzeme akışındaki noktalar

Çeki tren sistemlerine giriş

Bir üretim departmanı malzeme akışındaki başarı kadar başarılı olabilir. İç malzeme tedariği için bir çeki sistemi kullanmak fark yaratır ve yalın üretimin temelini oluşturur. Malzemeler, yüksek frekans, güvenilirlik ve minimum trafik hacmi ile gerektiği gibi teslim edilir ve bertaraf edilir. Bir çeki sistemini şirketinizin değer yaratma zincirine başarılı bir şekilde entegre etmek için lojistik ve üretim süreçleri bir bütün olarak görülmelidir. Deneyimli iç lojistik sistemi danışmanlarımızın uzmanlığı burada takdire layıktır. Malzeme akışı ve lojistik koşulların ayrıntılı bir analizinden başlayarak, bireysel malzeme akışı konseptinizi geliştirir ve çeki treni sisteminizin unsurlarını tanımlarız - çeki araçlarından rotalarına, zaman çizelgelerine ve kontrole kadar. Son olarak, ideal çeki sistemi sürecini sizinle birlikte tasarlıyoruz ve ayrıca size gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz olası otomasyon seçeneklerini gösteriyoruz.

 • Mevcut malzeme akışının ve lojistik koşulların ayrıntılı analizi
 • Çeki treni sisteminin üç başlığa dayalı olarak planlanması:
  – Çeki treni kontrolü: rota tanımı, zaman çizelgesi, sarf malzemeleri, boş konteyner ve troley elleçleme
  – Çeki treni altyapısı: ekipman, çekici tren çalışma alanı/süpermarket, güzergahlar
  – Çeki treni süreci: alma, çalışma alanında tedarik, nakliye, üretimde tedarik, boş konteynerlerin çıkarılması ve üretimden üretilen ürünlerin toplanması
 • Uyarlanmış bir çekici konseptinin geliştirilmesi

Şimdi tavsiye alın!

Bilgi isteği

Danışmanlarımız sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır. Sadece bizimle iletişime geçin, sorgunuzla ilgileneceğiz.

İletişim

01804 78 455 33

Taleplerinizi iletin: İç Lojistik Danışmanlığı

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

Hitap*